Decorative pole
Garde and farm house and Street light pole
Approx. Price: Rs 9,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Pole Type | Dual-Arm |
| Height | 9 Feet |
| Material | Aluminium |
| Shape | Decorative |
| Usage/Application | Street |
| 3 meter to 6 meter | 25 kg to 60 kg |
In order to fulfill the ever-evolving demands of our esteemed clients, we are engaged in providing an optimum quality Casting pole. The provided product is performed by our highly experienced professionals using superior grade tools and latest technology. This product is carried out as per the variegated requirements of our valuable clients. The offered product is highly acknowledged by our clients owing to its flawlessness and hassle free execution. Moreover, the offered product is highly reliable and carried out in compliance with the set quality standards.
Approx. Price: Rs 8,800 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Height | 6 M |
| Pole Type | Round |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Decorative |
| 6 meter | 40 kg |
In order to fulfill the ever-evolving demands of our esteemed clients, we are engaged in providing an optimum quality Mild Steel Pole. The provided product is performed by our highly experienced professionals using superior grade tools and latest technology. This product is carried out as per the variegated requirements of our valuable clients. The offered product is highly acknowledged by our clients owing to its flawlessness and hassle free execution. Moreover, the offered product is highly reliable and carried out in compliance with the set quality standards.
Approx. Price: Rs 10,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Height | 4 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Plate Thickness Mm | 4mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
In line with clients' diverse requirements, we are involved in providing an optimum quality Ms Decorative Pole. The provided product is carried out under the supervision of our experts using optimum grade machines and modern technology. This product is performed as per the requirements of our valuable clients within the scheduled time-frame. The offered product is highly acknowledged by our clients owing to its high reliability and cost effectiveness features. Further, the provided product is performed as per the clients’ specific needs with respect to their budgetary constraints.
Approx. Price: Rs 15,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Height | 9 Feet |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Base | Round |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 20kg to 60kg |
Driven by a vision to achieve significant growth in this industry, we are providing a premium quality Casting Lem Post. This product is carried out by our skilled professionals using the best grade tools and latest technology. The provided product is performed as per the variegated demands of our precious clients. Before executing this product, our experts check all the parameters and perform it in the best manner. Moreover, we offer this product to our clients at budget-friendly prices.
Approx. Price: Rs 8,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Height | 3 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Plate Thickness Mm | 4mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Square |
For catering the variegated needs of our clients, we are deeply engrossed in offering a qualitative Square Decorative Pole. The offered product is performed by our experienced professionals using the qualitative tools and advanced techniques. The provided product is executed in the best possible manner within the stipulated time-frame. This product is highly demanded by our valuable clients owing to its cost-effectiveness and promptness features. Furthermore, the offered product can be availed by our precious clients at most reasonable price.
Approx. Price: Rs 8,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Material | Cast Iron |
| Packaging Type | Loose |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 2Ft |
| Pole Type | Dual Arm |
| Light | Four lights |
| Usage | Outdoor |
Driven by a vision to achieve significant growth in this industry, we are providing a premium quality Four Arm Set. This product is carried out by our skilled professionals using the best grade tools and latest technology. The provided product is performed as per the variegated demands of our precious clients. Before executing this product, our experts check all the parameters and perform it in the best manner. Moreover, we offer this product to our clients at budget-friendly prices.