Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 100 |
| Power | 220 v |
| Brand | Rising solar and poles |
| Usage/Application | Garden |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| AC Current | 220 |
| Base Type | Designer |
| Brightness | Hight |
| Color Code | P u paint |
| High Power Factor | 220 |
| Lamp Type | Casting |
| Mounting Type | Hanging |
| Warranty | 1year |
| Holder Type | B22 |
| Model Name/Number | Designer pole |
| Bulb Type | Lef |
| Battery | Po4 |
| Surface Finishing | Warm |
| Diameter | 76 |
| Position | Sted |
| Quantity Per Pack | 1 |
| Luminous | 120 |
| Dc Current | 12 |
| Size/Dimension | 3 to 6 meter |
| Height | 3 to 10 meter |
| Isi Certified | Yes |
| Light Source | 2 |
| Pole Type | Designer |
| Style | Designer |
| Voltage | 220 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Aluminium |
| Power | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Aluminium |
| Brand | Rising Solar |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading Manufacturer & supplier of Garden Pole Light.
We ensure to provide good quality products to our customers..
Product Details:
| Brand | Rising Solar |
| Shape | Round |
| Lighting Color | Cold White |
| Lighting Type | Bulb |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
We are leading Manufacturer & supplier of LED Garden Light.
We ensure to provide good quality products to our customers..