Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Height | 3 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Aluminium |
| Power | 220 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Decorative |
| Features | DSIGHNER POLE |
| IP Rating | 66 |
| Surface Finish | WRM |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Height | 5 Meter |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Street |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Plate Thickness Mm | 4mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | 5 Meter |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Street |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Plate Thickness Mm | 4mm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | 4 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Highway |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Plate Thickness Mm | 5mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 20kg to 60kg |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Brand | Rising solar and poles |
| Power | 220 w |
| Wattage | 50 w |
| Usage/Application | Out dore |
| Shape | Round |
| 2 meter to 6 meter long | 30 kg to 70 kg |
Ms street light pole casting design decoratve Rm and lights
P u paint finish good quality
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Height | 5 m |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rising Solar |
We are the Leading Manufacturer & Supplier of Octagonal Lighting poles of wide range.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Height | 6 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Number Of Light | Single ,dual lights |
| Plate Thickness Mm | 3 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| 2 meter to 6 meter long | 30 kg to 70 kg |
Ms pole with aluminium casting design ,p u paint finish,out dour and garden use ,light quality very strong ,worm with and cool with ,all type arm and base design casting and ms
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Height | 6 Meter |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Surface Finish | Warm white |
| Country of Origin | Made in India |
| 3 to 7 meter | 40 to 80 kg |
| Usage/Application | Outdoor |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Design Type | A light pole is a tall, vertical structure designed to support a light fixture, typically used to illuminate streets, parking lots, or other outdoor |
| Usage/Application | Ms and aluminium casting |
| Brand | Rising solar and poles |
| Lighting Color | Warm white |
| Pole Type | Designer |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium |
| Brand | Rising Pole |
| Usage/Application | Street |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Height | 9 Feet |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Thickness | 3mm |
| Weight | 20kg to 60kg |
| Country of Origin | Made in India |
In order to fulfill the ever-evolving demands of our esteemed clients, we are engaged in providing an optimum quality Blood Victoria Pole. The provided product is performed by our highly experienced professionals using superior grade tools and latest technology. This product is carried out as per the variegated requirements of our valuable clients. The offered product is highly acknowledged by our clients owing to its flawlessness and hassle free execution. Moreover, the offered product is highly reliable and carried out in compliance with the set quality standards.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Height | 6 Meter |
| Material | Mild Steel |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |