Product Details:
| Body Material | Iron |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rising Solar |
| Usage/Application | Outoor |
| Shape | decorative |
| Height | 3 meter |
| Thickness | 3 mm |
We are the Leading Manufacturer and Supplier of decorative
Pole..
We are the Leading Manufacturer & Supplier of Vertical LED Street Light..
Product Details:
| Height | 6 m |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Street |
| Number Of Light | One Or Two lights |
| Plate Thickness Mm | 4mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Weight | 20kg to 60kg |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Height | 10 Feet |
| Usage/Application | Casting |
| Finishing Type | O u Paint |
| Pole Type | Designer |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | Rising Pole |
| Usage/Application | Garden |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Input Voltage | 220 V |
| 2 meter to 6 meter | 2 meter to 6 meter long out dour decorative pole with dual and single lighting arm and lights ,p u paint finish casting design |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | Aluminium |
| Power | 220 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Material | GI |
| Power | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 30 Piece |
| Material | Aluminium |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Input Voltage | 220 |
| Model Name/Number | POLE |
| IP Rating | IP66 |
| Acceptable Payment Mode | Online |
| Country of Origin | Made in India |
With an impressive growth record in this highly competitive industry, we are providing a qualitative Post Top Luminaires . We offer this product in an excellent manner within a scheduled time-frame. The offered product is performed by our highly qualified professionals using excellent grade tools and advanced technology. Owing to its perfect execution and flawlessness, this product is widely appreciated by our precious clients. Further, the offered product is highly demanded by our clients for its cost-effectiveness and promptness features.
Additional Information:
Product Details:
| 3 meter | 30 kg |